Upratovanie podlah

VOSKOVANIE PODLÁH- FLUATÁCIA

Ak chcete povrch a štruktúru Vašej podlahy zachovať čo najdlhšie čisté a nepoškodené, odporúčame Vám zvážiť ošetrenie podlahy ochranným náterom, ktorý Vám prácu značne uľahčí aj pri jej údržbe. Fluatáciu podláh alebo tiež voskovanie podláh vykonávame pre všetky typy podlahových krytín (parkety, PVC, marmoleum, betón, mramor, …) vždy vhodným prípravkom. Vosk alebo fluatačný náter možno v závislosti od typu povrchu dodať aj v rôznych úpravách napr. mat, lesk, vysoký lesk. Odbornému ošetreniu podláh by ste mali venovať pozornosť, najmä ak sú Vaše podlahy denne vystavované vysokej záťaži, v týchto prípadoch je najrozumnejšie ochrannú vrstvu obnovovať v pravidelných servisných cykloch.

 

PODLAHY
 

STROJOVÉ ČISTENIE PODLÁH KOTÚČOVÝM STROJOM

Strojové čistenie podláh je jednou z radu ponúkaných služieb našej medzinárodnej upratovacej firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. Čistíme napríklad dlažby, linoleá, marmoleá, plávajúce podlahy, betónové podlahy, liate podlahy, kamenné podlahy, atď. Naši zamestnanci používajú pre hĺbkové strojové čistenie podláh kotúčový stroj, na ktorý môžeme použiť nadstavec tzv. držiak padov alebo silonovú kefu. Kotúčový stroj je jediným možným riešením, ako detailne a generálne vyčistíme akýkoľvek druh podlahy. Váha samotného kotúčového stroja je 40 kg na približný priemer kotúča cca. 40 cm. Na jeho hlavu je možné ešte pridať závažia cca. 10-15 kg. Neexistuje účinnejší drhnúci stroj, ako je tento nami používaný jednokotúčový stroj. V prvom rade podlahu vydrhneme a vykefujeme roztokom vody s vysoko účinnou chémiou. Skúšame niekoľko druhov výkonnej čistiacej chémie. Postupujeme vždy od tej najslabšej a pokračujeme cez silnejšie verzie. Je potrebné vybrať čo možno najslabšiu chémiu, ktorá by splnila požadovanú reakciu svoju účinnou zložkou. Potom tento roztok s naviazanými nečistotami odsajeme hubicou s gumovými lamelami, tá je napojená na výkonný vysávač, ktorý má cca. 2400 W. Vysávačom sú všetky špiny a nečistoty perfektne odsaté. Akonáhle je z povrchu podlahy všetka špina odstránená, podlahu ešte raz namočíme čistou vodou, aby sme ju zneutralizovali od zvyšného chemického roztoku. Naša firma pri strojovom čistení podláh odporúča tiež zakonzervovanie podlahy tzv. fluatáciou prostredníctvom priemyselného polyméru (vosku). Keď sa podlaha nechá ošetriť voskom, oveľa lepšie sa naďalej udržuje, jej životnosť sa predĺži a zabráni sa hlbšiemu znečisteniu. Na podlahu dávame prevažne vosk, ktorý je v pololesku alebo mate. Hĺbkové, generálne, strojové čistenie podláh robíme na všetkých typoch podláh: betónové podlahy, drátkobetónové podlahy, podlahy s epoxidovou stierkou, zámocká dlažbu, liate podlahy, dlažby – keramické podlahy, PVC, marmoleum, plávajúce podlahy, drevené podlahy, priemyselné podlahy, mastné a extrémne znečistené podlahy, vyčistenie podlahy po stavbe, podlahy po maliaroch, silne znečistené podlahy po stavebnej činnosti a rekonštrukciách, podlahy chemicky znečistené, podlahy priemyselne znečistené, podlahy znečistené od gumových šmúh a gumových koliesok, podlahy znečistené od škárovacej hmoty, cementu a farieb – dajú sa kvalitne strojovo vyčistiť do hĺbky. Generálnou metódou s kotúčovým strojom a tlakovým vysávaním.

 

Strojové čistenie podláh a upratovanie po stavbe
 

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tvz. nešpinavou úpravou, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob použiť špeciálnu Pieskovačka W 1-40 a abrazíva, t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok alebo starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu pri odstraňovaní graffity, odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Naše služby ponúkame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.