umývanie okien cena za m2Dnes sa na tom už len bavím, aj keď to vtedy boli poriadne nervy a niekoľko bláznivých mesiacov. S manželkou sme v tom čase mali tesne pred podpisom zmluvy na kúpu bytu. Všetko už malo byť len úradnou formalitou, ktorú mnohí poznáme. Po nej sme sa konečne tešili na spoločný život vo svojom.

Takmer z hodiny na hodinu sa pred nami vynorila – netuším, asi rovno z horúceho a dobroprajného pekla – celkom neuveriteľná, a v tom okamihu absolútne šialená možnosť. Mohli sme kúpiť starší dom, ktorý dokonca stál v tej istej lokalite ako plánovaný byt, a dokonca sa chválil aj menšou záhradkou. Viem, hovorí sa tomu syndróm unaveného šťastia.

Nám sa to ale fakticky nesnívalo! Nečakaná ponuka prišla od môjho dobrého kolegu, ktorý sa musel narýchlo a natrvalo presťahovať mimo republiku a pri predaji domu ho nenapadlo nič lepšie, ako osloviť práve mňa. Všetko to ale bolo také divoké a uletené, že sme sa so ženou museli občas poštípať, či sa nám to celé nezdá alebo nás niekto ťahá za nos. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Nakoniec…

cena umývanie okienNakoniec to – s jazykom na veste a novým párikom šedín – vyšlo a dom sme šťastne kúpili. Istým plusom v tejto situácii bolo, že mám technické vzdelanie, a tak som si kadejaké záludnosti, nástrahy a riziká staršej budovy a jej premeny dokázal ustrážiť.

Pochopiteľne, museli sme sa zmieriť s tvrdým faktom, že v stávajúcom prenájme ešte nejaký ten piatok ostaneme a budeme musieť začať pendlovať medzi prácou a rekonštruovaným domom ako opice na gume. 

Ale čo, veď sa zvykne hovoriť – dostatočne mladí a na všetko odhodlaní. Aj vďaka mojim kontaktom sa rekonštrukčné práce začali veľmi sľubne rozbiehať a ľudia, ktorých sme si najali, riadili a robili práce v súlade s našimi predstavami. Boli sme každý deň nadšení, nervózni, ale tiež plní radosti a očakávania.

Samozrejme…

cenník umývanie okienSamozrejme, improvizáciám sa vyhnúť nemôžete takmer nikdy. Takže občas bolo treba jemne prižmúriť oko, sem-tam obetovať kus času navyše, maličké nedorobky a detaily doladiť často sám, prípadne odklepnúť iný materiál alebo prijať alternatívne riešenie.

Tak, či tak, veci sa hýbali, práce ubúdalo a začali sa ukazovať výsledky. Dom sa nám doslova menil pred očami. Manželka žiarila šťastím vždy, keď sme s k nemu blížili, lebo sa jej plnila dievčenská tajná túžba, žiť so svojou rodinou pod strechou rodinného domu. Nezakrývam, aj ja sám som sa často naparoval pýchou, keď som s niekým o našom bývaní hovoril. 

Napokon prišiel deň, keď remeselníci nadobro skončili, odložili nástroje, zbalili sa a odišli. Ostali sme teda so ženou v dome, voňajúcom farbami, omietkou a drevom, celkom sami. Prvé, čo nás napadlo aj bez slov, bola káva. So šálkou v ruke sme si ďalšiu prácu rozdelili oveľa rýchlejšie, a vzápätí sa stratili v miestnostiach.

Ani…

výškové práceAni nie po štvrťhodine sa vedľa mňa objavila žena. Už výraz jej tváre svedčil o tom, že vyskočil problém. Pri umývaní okien vraj zistila, že takmer na každom skle sú väčšie a menšie fŕkance, či fľaky po stierke, malte, silikóne a čo ja viem, čoho ešte. Horšie však je, že sa toho normálnou cestou nevie zbaviť. Doškriabať sklo alebo rámy, je to posledné.

V sekunde mi preletelo hlavou, že som na vine tak trochu i ja sám, keďže som nedal okná pri murárskych a dokončovacích prácach lepšie pozakrývať, ale už bolo neskoro. Žene som povedal, že nech urobí čo sa dá, ja premyslím zvyšok.

Majiteľa stavebnej firmy poznám osobne, takže do istej miery vzal chybu tiež na seba, ale to problém znečistených okien neriešilo. Napadlo ma, že sa na vec musím pozrieť očami technika a odborníka. Čo ak by sme oslovili profesionálu upratovaciu firmu? Určite má po ruke odskúšané technológie, roky praxe a skúsených ľudí.

Manželka…

výškové umývanie okienManželka s mojim návrhom súhlasila, lebo vraj pohľad na špinavé okná ju oberá o radosť zo života. A na koniec žensky neodolateľne dodala, nech je to hlavne rýchlo, kvalitne a navždy. Jeden tip na profíkov som mal už z minulosti, takže som krátko zapátral v mobile a oprášil kontakt na spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., výškové umývanie okien po stavbe, práce pri čistení výťahov Banská Bystrica. 

Dohodli sme sa vlastne rýchlo a na prvý raz. Ľudia z A SERVIS boli veľmi ochotní a s našou objednávkou radi súhlasili. Chcel som však dajaký termín na sobotu, keďže v týždni to možné nebolo, ale aj tu našli pre nás plné pochopenie. Pomyslel som si, že začiatok je vážne bez jedinej chybičky a čakal na príchod pomoci.

Trojica pracovníkov bola u nás načas a po krátkej obhliadke okien sa pustili do roboty. Stačila minúta-dve a bolo jasné, že sme zvolili výborné riešenie. Muži mali v dlaniach špeciálne, široké žiletky a presnými, naučenými pohybmi zbavovali sklá všetkých tvrdých fľakov a škvŕn. Pomaly, precízne, centimeter po centimetri. Mali to skrátka v rukách a obavy, žeby niečo poškodili som s úľavou pustil z hlavy.

Pravdupovediac…

ako vyleštiť oknáPravdupovediac, manželka na tom bola rovnako, lebo mi – usmiata od ucha k uchu – na chodbe ukazovala zodvihnutý palec. To viete, zdieľaná radosť, dvojnásobná radosť. Takže stačilo ešte krátko vydržať, kým A SERVIS doumýva a vyleští aj posledné okno a mohli sme si v pohode odškrtnúť neočakávaný problém, ktorý by sme zrejme sami nedali.

Aby som nezabudol – umyté a vyleštené okná. Ako chlap to viem posúdiť len čiastkovo a dosť neurčito, no manželka sa doslova rozplývala, keď sa rozhovorila o práci firmy A SERVIS LIPKA. Podľa jej slov odviedli tí páni tak skvelú robotu, že na zlomok sekundy uverila hláškam o chlapoch, ktorí dokážu upratovať lepšie ako baby.   

Musel som žene dať za pravdu, lebo naše okná – a hovorím to triezvo, bez preháňania – sa blyšťali akoby práve vyšli fabriky. A pozor, nielen sklá. Rámy aj parapety mali dokonale čistý kabát a nič nenasvedčovalo tomu, že ešte pred pár dňami boli súčasťou stavby, kde sa s nimi remesleníci ktovieako nemaznali.

Samozrejme…

ako vyleštiť okná bez šmúhSamozrejme, nadšenie z čistých okien nás držalo hodnú chvíľu, ale napokon sme sa dali opäť do upratovania a dokončovania detailov v miestnostiach. Aj keď manželka si neodpustila telefonát naj kamarátke, ktorá tak dostala z prvej ruky celú našu story s oknami, fľakmi a ich úspešnom zdolaní firmou A SERVIS LIPKA. Jednoducho sedela na nevybalených krabiciach a relaxovala s telefónom pri uchu.

Pre mňa však bola podstatnejšia trochu iná vec. Ukázalo sa, že spoľahlivé firmy nemusia byť len dajakým zbožným želaním zákazníka. Spoločnosť Banská Bystrica okna, výškové umývanie, ma totiž presvedčila, že do bodky chápe obsah slov serióznosť, spoľahlivosť a profesionalita. Urobila pre nás odbornú prácu, a to bez zaváhania v čase alebo kvalite. To je najlepšia vizitka – pre firmu, jej ľudí i jej vedenie.  

Aj preto vám môžem služby upratovacej spoločnosti A SERVIS LIPKA odporučiť s celkom pokojným svedomím. Získate nielen poctivo odvedenú prácu, realizovanú skutočnými profíkmi, ale aj výbornú adresu pre ďalšiu pomoc v domácnosti. Pokojne sa o mojich slovách presvedčte na stránke a-servislipka.cz