Graffiti

Naša firma A SERVIS LIPKA je jediná upratovacia firma v Českej republike, na Slovensku a najnovšie aj v Rakúsku, ktorá zabezpečuje komplexný servis na odstránenie graffiti a kvalitnú antigraffitovú ochranu (AGO) vrátane servisu odstránenie graffiti z našich AGO. Poskytujeme služby čistenie grafitov, odstraňovanie grafity, antigraffiti nátery, ochranu proti grafitovému znečisteniu, anti graffiti nástreky, kvalitnú antigrafitovú ochranu a rýchle a včasné odstraňovanie aj najmenšieho graffitového znečistenia ihneď, strhnutie a odstránenie plagátov a nedovolených polepov, ochranu a účinnú obranu proti sprejerom, stop sprejom, stop nedovolenému graffiti účinnou prevenciou.

 

Graffiti
 
 

Odstránenie graffiti z neošetreného povrchu

 

Pri odstránenení graffiti z povrchov neošetrených antigraffiti náterom alebo nástrekom musíme upozorniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránení graffiti zostávajú na niektorých miestach obrysy, ktoré sa nedarí ani pri opakovaných pokusoch odstrániť. Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach treba podotknúť, že ak odstraňujeme graffiti z neošetreného povrchu, je úspešnosť na 60-90%. Pri likvidácii graffiti na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffiti i časť fasádnej farby. Preto je potrebné si fasádnu farbu nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa. Potom, čo odstránime graffiti z neošetreného povrchu, tak odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku.

Odstraňovanie graffiti nemožno technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne dokončené, ak klesne vonkajšia teplota pod 10 ° C. Podľa našich skúseností vieme, že ani graffiti pri týchto teplotách nepribúda.

 

Antigrafitový náter – AGO

 

Podľa štruktúry povrchu nanášame vrstvy antigrafitového náteru. Môžeme ho naniesť na rôzne plochy vrátane plastov. Antigrafitovú ochranu neznesú materiály ako je priehľadný polykarbonát, sklo a leštené kovy. Podmienkou pre nanášanie antigraffitového náteru je vonkajšia teplota nad + 10 ° C. Antigrafitový náter je nanášaný v niekoľkých vrstvách podľa štruktúry povrchu. Aplikovať ho môžeme na všetky druhy plôch vrátane plastov. Jediné materiály, ktoré neznesú AGO sú sklo, leštené kovy a priehľadný polykarbonát. Pri hladkých plochách väčšinou aplikujeme 3 vrstvy, ale pri pórovitých a štruktúrovaných povrchoch odporúčame naniesť 6 až 12 vrstiev. V Slovenskej republike poskytujeme najlacnejšie cenu a to od 4 €/ m². Antigrafitový náter možno tiež aplikovať na marmolit. AGO sa na marmolit nanáša v 3-5 vrstvách v cene do 20 €/ m2. Pri povrchoch ošetrených antigraffitovou ochranou garantujeme 100% výsledok v odstránení graffiti a navyše nanesieme na povrch jednofázový náter Bellinzoni, ktorý Vám doplní ochrannú vrstvu AGO. Antigraffitový náter má životnosť 4-6 rokov a ochráni fasádu na Vašej budove. Ak aplikujeme anti graffiti náter alebo nástrek na Vašej budove, sme schopní odstrániť graffiti do 14 dní na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenskej republike a najnovšie aj v Rakúsku. Táto služba servisné čistenie a odstraňovanie je pre našich zákazníkov zakotvená v zmluve o dielo.

Včasné odstránenie graffiti odrádza “pouličných umelcov” od vytvárania svojich diel, keďže ich dielo nemá dlhé trvanie.

Náš systém je nasledovný: Ak sa objaví na fasáde budovy graffiti, my ho odstránime a ZADARMO nanesieme nové AGO na miestach, kde bolo stenšené alebo odstránené našou činnosťou. Túto službu sme zaviedli do praxe, aby sme boli schopní ponúknuť prijateľnú cenu. Permanentná viacnásobná ochrana je drahá cca od 20 €/m2 a hlavne je úplne zbytočné chrániť celú ošetrenú plochu, na miestach kde nebola pokreslená. Túto službu budovy bez graffiti ponúka len naša firma a nemá v SR konkurenciu. Lacný a efektívny servis neponúka takmer žiadna z iných firiem.

 

AGO
 
 

Ďalšie ponúkané služby firmy A SERVIS LIPKA s.r.o. :

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu Antigraffiti, odstraňujeme nepovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, z pórov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Tzv. Náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia . Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu Pieskovačku W 1-40 a abrazíva tj. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovanie možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Českej republike, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.