výšky

LSG PROFESIONÁLNY OCHRANNÝ NÁTER zamedzujúci výskytu plesní, BAKTÉRIÍ, HÚB A KVASNÍC

Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. vykonáva čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Nátery proti plesniam sa najčastejšie využívajú vo vlhkých nehnuteľnostiach, ktoré sú nedostatočne alebo nepravidelne vykurované. Ďalej majú svoje opodstatnenie v potravinárskych prevádzkach a miestnostiach a je určený aj do zdravotníckych prevádzok. Rovnako je vhodný v priestoroch, v ktorých sa skladuje bielizeň či iné textílie. Pleseň sa môže objavovať aj na konštrukciách alebo oknách.

 

lsg

 

  • PRINCÍP FUNGOVANIA NÁTERU LSG

Po zaschnutí má povrch tvorený náterom LSG iónový náboj, ktorý pri priblížení bunky mikroorganizmu začne vytvárať s dôležitými iónmi v bunkovej stene mikroorganizmu iónové mostíky. Touto interakciou dochádza k oslabeniu pevnosti bunkovej steny mikroorganizmu na úroveň, kedy už nie je schopná udržať vnútrobunkový tlak. V tento okamih dochádza k pretrhnutiu bunkovej steny. Vďaka tomu LSG trvalo chráni seba a tým aj ošetrený povrch proti napadnutiu mikroorganizmami. Podobne ako prepichnutie balónika naplneného vodou špendlíkom. U buniek vyšších organizmov k tomuto javu nedochádza a zostávajú tak pri kontakte nepoškodené. Pôsobenie zároveň nie je reaktívne, takže nedochádza k zníženiu aktivity v exponovaných miestach. Životnosť tohto náteru sa pohybuje s maximálnou účinnosťou podľa klimatickej námahy 4-6 rokov a potom v nasledujúcich rokoch (max. 10 rokov po nanesení LSG) budú vaše steny chránené proti plesniam v obmedzenej miere. Garantovaná záruka je 2 roky.

 

  • PODROBNÝ OPIS NÁTERU

Povrch, ktorý bude ošetrený náterom LSG najprv zbavíme plesní a mechanicky očistíme. Očistený povrch môžeme opraviť bežnou fasádnou farbou, ak bola plesňami alebo ich odstraňovaním poškodená. Pred aplikáciou LSG necháme očistený povrch dôkladne zaschnúť. LSG sa musí nanášať výhradne na vyzretý a suchý povrch. Po aplikácii náteru LSG a po jeho zaschnutí, je možné ho umývať bežnou vodou i čistiacimi prostriedkami bez toho, aby to malo vplyv na antimikrobiálnu funkciu náteru. LSG má univerzálnu aplikovateľnosť na omietky, farby, drevo, drevoštiepkové a drevotrieskové dosky, umakart, betóny, keramické obklady a ďalšie materiály. Je vhodný pre použitie vo vnútorných aj vonkajších priestoroch.

 

lsg

 

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Špecializujeme sa na strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné čistenie čalúneného nábytku, realizujeme tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou, čistíme a umývame okná a sklenené výplne vo výškach. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Vykonávame denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch, odstraňujeme graffiti, aplikujeme antigraffiti nátery, opravujeme, natierame a čistíme fasády. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod.

Naše služby realizujeme po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.