ako vyčistiť koberecS mojou dávnou priateľkou sme si asi pred dvoma rokmi splnili spoločný veľký sen. Túžili sme si – už od strednej školy – otvoriť obchod , ktorý bude určený len a len pre deti. Mal ponúkať nami navrhované a v našej réžii realizované ošatenie, výber z bio potravín, najrôznejšie kreatívne hračky a detské knihy. – Čistenie kobercov Banská Bystrica

Súčasťou shopu sa mal stať aj detský kútik, kde by sa deti zabavili. Z kútika sa rýchlo stalo také malé detské ihrisko, ateliér, dielňa a trucovňa v jednom. Malí klienti si ho zamilovali a málokedy súhlasili s rodičmi, že sa treba vypraviť na cestu domov.

Samozrejme, že s programom v kútiku si deti vždy poradia samé. Maľujú, skáču, hrajú sa na koberci – má podobu autodráhy a mestečka v jednom – listujú v knižkách, skladajú stavebnice, kreslia a modelujú z plastelíny. Proste detský svet so všetkým, čo k nemu patrí.

Priznávam…

čím vyčistiť koberecPriznávam, že niekedy majú mamičky aj starosť navyše, lebo dostať svoje dieťa k vyskúšaniu dajakého kusa odevu, nie je žiadna maličkosť. Potom musí zasiahnuť niekto z personálu a vložiť sa do situácie, aby sa vlk nažral a koza ostala celá.

Je to asi mesiac, čo mi priateľka naznačila, žeby koberec v detskom kútiku potreboval akútnu prvú pomoc. Stačil niekoľko skúmavejších pohľadov, spojených s dotykmi po povrchu koberca a bolo úplne jasné, že kamoška má pravdu v každom smere.

Všetky deti na svete sa v zápale svojej hry pramálo starajú o to, či im farba zo štetcov kvapne na stolík alebo rovno na koberec, či červenou fixkou kreslia ešte na papier alebo už s nadšením vyfarbujú domček priamo z koberca. Na niektorých miestach koberca sa dala naozaj nájsť pomaly celá maliarska paleta. 

Vzhľad…

ako odstrániť škvrny na koberciVzhľad bola jedna vec, ale hygiena druhá. Napokon malé deti na koberci s chuťou ležia, často aj zaspia, takže vydezinfikovaná plocha by mala byť vizuálnej čistote nadradená. Priateľka mala našťastie po ruke kontakt na upratovaciu firmu. Ktorá sa čisteniu kobercov venuje. A tak sme sa dohodli, že do toho ideme. Nech sa deti môžu hrať na čistom.

Firma prišla podľa dohody, jej ľudia sa dali do práce a extrakčné čistenie sa mohlo začať. Sprvu veci bežali v pohode. Koberec bol počas čistenia síce dosť mokrý, ale keďže sme mali z technických príčin dva dni zatvorené, rátali sme s tým, že sa plocha do pondelka vysuší. Na druhý deň ráno sme pri pohľade na koberec ostali v šoku, a to bez varovania.

Nielenže plocha bola stále akási vlhká. Ale farby vyzerali ako vypraté, na mnohých miestach sa dali nájsť sivé a nevzhľadné fľaky. Našu reklamáciu pán z firmy po telefóne odmietol s tým, že je to v podstate naša chyba. Keďže sme sa o koberec starali dosť málo a ktovie, či vôbec. Bolo to hádzanie hrachu na stenu, a tak sa bolo treba k veci postaviť čelom.

Zodvihla…

starostlivosť o svetlý koberecZodvihla som telefón a obvolala zopár kamošiek, či mi neporadia dobrých profíkov, ktorí nás tej  pohromy zbavia. Žiaľ, nemala som šťastie. Takže čo, večer som si doma sadla k čaju a  k webu a začala intenzívne pátrať podľa vlastného kľúča a uváženia.

Povedala som si, že tým najlepším vodítkom vždy boli a budú odporúčania iných klientov, a tak som sa držala najmä poďakovaní, kladných reakcií, pozitívnych recenzií a zákazníckych pochvál. A viete, že to fungovalo celkom bezchybne a dosť šikovne?

Po čase sa ukázalo, že tieto kritériá mi vyselektovali firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. ktorá v branži predstavuje skutočný pojem. Okolo kobercov, podláh, okien, plesní a graffity sa pohybuje už viac ako dvadsať rokov. Takže skúseností má na rozdávanie. Navyše, klienti si chvália jej prístup, moderné a účinné technológie, ale aj vysokú profesionalitu a maximálnu ústretovosť pri každej objednávke. 

Dozvedela…

údržba koberceDozvedela som sa, že A SERVIS nemá s extrakčnou metódou nič spoločné, keďže už roky využíva s hĺbkové strojové čistenie. Práve vďaka tomuto progresívnemu spôsobu čistenia kobercov dosahuje skvelé výsledky, ktoré sú s inými, ešte stále využívanými postupmi na trhu, jednoducho neporovnateľné a vysoko efektívne.

Keďže ma zaujímal rozdiel medzi extrakčným – pre náš obchod katastrofálnym čistením – a metódou strojového čistenia, ponúkanú firmou A SERVIS LIPKA, prebehla som si na webe zopár informácií navyše. Aby som vedela ako si dohodnúť novú objednávku a na čo mám dávať pozor. Aby bol výsledok čistenia prvotriedny.

Čo som sa teda dozvedela? Firma A SERVIS LIPKA patrí medzi zákazníkmi k tej najlepšej adrese. Činnosti, ktoré realizuje vychádzajú z najnovších vedeckých a technických poznatkov, pričom akceptujú aktuálne technologické trendy. Hlavným cieľom a úlohou je maximálna spokojnosť každého zákazníka.

Rozdielovým…

lacné čistenie kobercovRozdielovým prvkom práce spoločnosti A SERVIS je používaná metóda čistenia. Ide o  strojovú kotúčovú metódu, známu tiež ako hĺbkové strojové čistenie Tento spôsob ošetrenia koberca sa nesmierne osvedčil a dnes predstavuje vo svojom obore kvalitatívny vrchol. Táto myšlienka vynikne ešte viac, ak začneme porovnávať strojovú metódu so zastaraným spôsobom čistenia kobercov známym ako extrakčné, inak aj „mokré“ čistenie.

Na úvod treba jednoznačne zdôrazniť, že strojové čistenie je neporovnateľne účinnejšie a efektívnejšie, pričom prináša výsledky, ktoré stoja minimálne o kvalitatívnu triedu vyššie, ako spomenutý extrakčný, čiže mokrý spôsob čistenia.

Systém mokrého čistenia, by sa nemal na čistenie kobercov vôbec používať. Pretože sa v tomto prípade – a to ani pri najlepšej vôli – o čistení „do hĺbky“ nedá hovoriť. Koberce sú vyčistené len priemerne, nekvalitne a vzhľadovo pôsobia takmer amatérsky. Takýto vzhľad sa dá, pri dnešných nárokoch a možnostiach, sotva ospravedlniť.

Vlhký…

najlacnejšie čistenie kobercovVlhký, nevýrazný a takmer šedivý koberec predsa nie je môžné klientovi prezentovať ako výsledok odborného čistenia, tým skôr čistenia profesionálnej firmy. Žiaľ, veľmi často sa  stáva, že koberec ostane po takomto „čistení“ celkom badateľne poškodený.

Extrakčný spôsob jednoznačne nepracuje a nečistí do hĺbky koberca. Po vyschnutí ostanú na ploche fľaky, ktorých odstraňovanie stojí čas, peniaze a zbytočné starosti. Tieto myšlienky sa dajú vnímať ako zlovoľne vykalkulovaný hazard s dôverou klienta, čo nemá s profesionalitou, odbornosťou a slušnosťou vôbec nič spoločné.

Firma A SERVIS ku svojej práci so znečisteným kobercom pristupuje zo zásady individuálne, takže rešpektuje nielen jedinečnú kvalitu a materiálové charakteristiky daného koberca, ale tiež želania a predstavy klienta.

Extrakčné…

ľahké čistenie kobercovExtrakčné čistenie pracuje iba s jediným, dávno naučeným spôsobom čistenia. Firmy, ktoré tento systém ponúkajú sa nijako nesnažia hľadať to najlepšie, čo sa na trhu objavilo. Nič nové, progresívne, žiadna inovácia. Stále rovnaký výber chémie, strojov. Jeden postup, jedno riešenie a na konci jeden výsledok: nekvalita, povrchnosť a rozladený klient.

Nezaujatým pohľadom by sa dalo povedať, že to, čo vyhovuje a sadne jednému typu koberca, môže druhý typ neočakávne poškodiť, ba aj poničiť. Úlohou skúseného profesionála zo spoločnosti A SERVIS LIPKA je každú jednotlivú situáciu odborne zhodnotiť a prijať najlepšie rozhodnutie smerujúce k maximálnej spokojnosti klienta.

Špecialisti firmy vedia presne definovať z akého druhu materiálu bol čistený koberec vyrobený, prípadne aký druh starostlivosti bude potrebné zvoliť, aby sa dal dosiahnuť očakávaný výsledok, prirodzene bez rizika nechceného poškodenia.

Poďme…

rýchle čistenie kobercovPoďme ešte späť k extrakčnému čisteniu. Pri celostnom pohľade je viac ako jasné, že iba použitá teplá voda a saponát technologicky nedokážu zvládnuť vyčistiť koberec do hĺbky. Takže nečistoty, alergény aj  roztoče sa zo štruktúry koberca len uvoľnia, ale neodstránia, čo vždy vedie k malej, občas oveľa väčšej pohrome.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA pracuje úplne inak. Pri svojej práci využíva výkonný kotúčový stroj s rotačnými kartáčmi, čo zásadne mení postup a technológiu čistenia i jeho výslednú kvalitu. Napriek svojej výnimočnej sile ostáva tento stroj voči kobercu maximálne ohľaduplný. Takže nehrozí žiadne poškodenie povrchu.

Navyše, mechanická energia rotačného stroja dokáže vlas každého koberca viditeľne napriamiť a celkovo prebrať k životu, takže sa týmto krokom zmení i jeho celkový vzhľad. Po ukončení objednávky tak firma odovzdáva zákazníkovi nielen krásne čistý, ale aj hebký, očividne vláčny, nezašliapaný koberec. Ktorý sa už na prvý pohľad môže pochváliť obnoveným, atraktívnym vzhľadom.

Nerozlučným…

hĺbkové čistenie kobercovNerozlučným spoločníkom kotúčového stroja býva unikátna a nesmierne účinná čistiaca chémia. Vďaka jej vlastnostiam A SERVIS dokáže z hĺbky štruktúry odstrániť všetky skryté nečistoty, vrátané tých, ktoré sa po dlhom čase užívania usadili až celkom naspodu. 

Aktívna pena systematicky preniká do koberca a pohlcuje tak nečistoty, roztoče i alergény. Tento postup vedie k postupnému vyčisteniu koberca, a to priamo zvnútra. Aj tu sa dá celkom presne posúdiť zásadný rozdiel v použitej technológii. Teda rozdiel medzi strojovým čistením a extrakčným spôsobom. 

Pre komplexnosť informácie treba uviesť fakt, že tento preverený a spoľahlivý postup, neznamená pre zákazníka „iba“ dokonale čistý a krásne nadýchaný koberec. Výsledok mu prináša aj výnimočnú hygienickú čistotu, doslova dezinfekciu každého jednotlivého vlákna, a to po celej ploche koberca.

Klient…

dezinfekčné čistenie kobercovKlient si tak môže užívať do hĺbky vydezinfikovaný a príjemne rozvoňaný koberec. Táto  skutočnosť býva pre domácnosti alebo firmy, oceňované plus. Dá sa hovoriť o skvelom bonuse, ktoré extrakčné – mokré – čistenie proste priniesť nemôže. Keďže použitá, zastaraná technológia na niečo také jednoducho nestačí. 

Ak doposiaľ získané informácie krátko zhrnieme, dá sa povedať, že precízna spolupráca kotúčového stroja s rotačnými kefami a vysokoúčinnej chémie tvorí celkový základ úspechu metódy strojového hĺbkového čistenia firmy Čistenie kobercov Banská Bystrica. 

Zároveň ale musí – a to jedným dychom – zaznieť, že bez vysokotlakého, trojmotorového vysávača by to vo výsledku nikdy nebolo ono. Vďaka  jeho extrémnej energii a úzkej hubici, firma dôsledne zbaví každý koberec zbytkov nečistôt, roztočov i alergénov, ktoré sa počas čistenia vyplavili na povrch.

Jeho…

strojové čistenie kobercovJeho výnimočná sacia sila ale dokáže podstane viac. Zariadenie totiž zvládne z koberca vysať aj všetku zvyšnú vodu, takže zákazník nie je nútený obetovať voľný čas neproduktívnemu čakaniu, kým sa plocha dokonale vysuší. Po skončení etapy vysávania sa preto dajú koberec a miestnosť ihneď využívať.

Pri celkovom výsledku zohráva svoju rolu aj iná skutočnosť. Strojové čistenie funguje v rukách špecialistov firmy A SERVIS LIPKA vždy na sto percent.  A tak sú všetky obavy spojené s konečným vzhľadom a kvalitou koberca neopodstatnené, tým skôr, že o dajakom možnom poškodení nemôže byť ani reči.

Naviac, tento systém čistenia si vie veľmi dobre poradiť aj s najrôznejšími pachmi a arómami, ktoré sa do štruktúry koberca dostávajú automaticky. Môže ísť o kuchyňu, pachy po alkohole, cigaretový dym, pohyb a život domácich zvierat, prípadne neuvedomelé chyby pri vetraní a podobne. Firma A SERVIS dokáže aj tu presne a účinne zasiahnuť a všetky nepríjemné pachy spoľahlivo odstrániť.

No…

cena čistenie kobercovNo, a potom som už prestala ďalej váhať, pátrať a čakať. Druhý deň ráno som do A SERVIS LIPKA zavolala a dohodla sa na podmienkach čistenia koberca v obchode. Pochopili veľmi rýchlo, že koberec budú – obrazne povedané – čistiť vlastne dvakrát. S jeho prirodzeným znečistením sa treba zároveň zbaviť aj všetkej galiby, ktorú u nás napáchal extrakčný systém.

Ľudia z A SERVIS však boli mimoriadne milí, príjemní a ústretoví. Takže sme sa s priateľkou na ich prácu vlastne tešili. Dokladom ich profesionality bol aj presný príchod a rýchly začiatok práce. Všetko im šlo krásne od ruky, takže po nejakom čase sa začal náš koberec zbavovať všetkých zvyškov farieb, detských kresieb, ale aj pozostatkov extrakčného čistenia.

Nakoniec…

kde nechať vyčistiť koberecNakoniec sme ostali obidve dokonale prekvapené. Koberec vyzeral takmer ako nový, farby na ňom neskutočne ožili a celý sa akoby rozsvietil. Bola to dokonalá premena, hodná skúsených profíkov, ktorí svoje odborné kvality dokazujú činmi, a nie sľubmi. Napriek tomu, že sme zaplatili o niečo viac, boli sme uchvátené výsledkom a celkovým prístupom spoločnosti A SERVIS LIPKA k našej objednávke.

Radi a s uspokojením vám teda ich profesionálne služby odporúčame. Keďže špičková kvalita bol a je pre spoločnosť A SERVIS takmer súčasťou ich firemnej genetickej výbavy a zákazník ostáva pre jej zamestnancov vždy na prvom mieste.